.i

دانلود,دانلود نرم افزارموبایل,دانلود نرم افزارکامپیوتر,دانلود بازی اندروید,دانلود نرم افزار اندروید,دانلود موزیک,دانلود فیلم

آخرین ارسالی های انجمن

  • نویسنده :
  • بازدید : 141 مشاهده

«کارتان را استارت فرمائید ; مردمان خودشان متوجه کیفیت عمل شما میگردند و به سمتتان خواهند آمد . »

بک لینک


چنین تصوری احتمالا در پیشین محلی از اِعراب داشت , ولی در بازار پر‌از حریف عصر حاضر و به‌خصوص در دنیای بازاریابی نوین نمی‌تواند جایگاهی داشته باشد .

در جهانی که رقابت در هر عرصه‌ای که فکرش را بکنید در آن موج میزند , بایستی فعال باشید و خیر منفعل ; و در عالم آنلاین این یعنی که بایستی مدرس و قهرمان بهینه سازی سایت باشید .

ایجاد و نشر محتوای جالب و کاربردی میتواند شایسته ترین گام برای استارت باشد , البته کفاف نمیدهد ; مردمان برای به کارگیری از آن محتوای جالب و کاربردی در وهله نخستین بایستی بتوانند وب‌سایت شما‌را پیدا نمایند ; براین اساس می بایست مسیر را برای آنان هموار فرمائید و نشانه ها قابل قبولی را در مسیرشان قرار بدهید .

این به‌اصطلاح راه‌سازی و جهت دهی در فضای مجازی به «لینک» , پیوند و بازهم لینک و پیوند تفسیر می‌گردد . به‌هرحال , لینک و پیوند عملاً به عبارتی چیزی است که مردمان را از موتورهای کاوش , سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متعدد به سوی وب‌سایت شما ساماندهی مینماید و دقیقاً به همین بهانه است که هر کناره از وب , از وبلاگ‌ها گرفته تا پست‌های شبکه‌های اجتماعی , پر‌از لینک و پیوند است . وجود این لینک‌ها مزایا و منافع گوناگونی را برای وب‌سایت شما به ارمغان میاورد , لذا درین مقاله سعی میکنیم تا شمارا با معنی چیزی به اسم «بک لینک» و بک لینک و پیوند سازی آشنا کنیم .

اطلاعات بیشتر در: خرید بک لینک ارزان و موثر بر سئو

بخش نخستین : شناخت با بک پیوند
به گویش معمولی , هنگامی‌که یک وب‌سایت به یک وب‌سایت دیگر پیوند میدهد , یک «بک لینک» تاسیس شده است . به بک پیوند , inbound link یا این که پیوند «ورودی» نیز گفته میشود , چون سبب میشود که مردمان «وارد» تارنما شما شوند . External link یا این که پیوند فرنگی نیز یکی دیگر از عنا وین بک پیوند است و وجه تسمیه آن سوق دهی یوزرها به «خارج» از وب‌سایتی است که در آن حضور دارا‌هستند . بک پیوند یکی موادسازنده با اهمیت در بهینه سازی سایت به حساب می آید .

مثلاً به لینکی که در نهایی گزاره جمله بالا به واژه و کلمه «سئو چیست» بیشتر کرده ایم اعتنا فرمایید . این یک لینک و پیوند داخلی است , ولی در شرایطی‌که همین پیوند را به یک تارنما دارای اعتبار دیگر می‌دادیم , در اینصورت گوگل این پیوند را تحت عنوان رأی اعتماد مدیروب به وب سایت مزبور در لحاظ می‌گرفت و هرچه تعداد چنین لینک و پیوند هایی برای یک وبسایت بیشتر باشد , قیمت و اعتبار آن در نزد گوگل بیشتر می شود . بایستی دقت داشته باشید که «کیفیت» در اینجا کلام نخستین را میزند و لذا تمامی لینک‌ها قیمت یکسانی ندارند . درواقع , اخذ تعدادی بک پیوند با کیفیت از منابع مطلوب از هزاران بک پیوند از طرف وب‌سایت‌های اسپم خوبتر است .

اکنون به دو سؤال حساس جواب میدهیم :چه چیزی کیفیت بک لینک و پیوند را انتخاب می‌کند؟
به‌طورکلی , یک بک پیوند کیفیت خوب دارنده مشخصه‌های ذیل است :

لینک و پیوند فالو ( dofollow ) باشد و خیر nofollow ;
فی مابین محتوای وب سایت منشا قرار داده شده باشد ;
انکر تکست ( anchor text ) یا این که نوشته پیوند کاملاً ارگانیک به لحاظ رسد .


چه سایتی برای تصاحب کردن بک لینک و پیوند مطلوب است؟
وب‌سایتی که :

با محتوای لینک و پیوند دارای ارتباط باشد ;
اعتبار بالایی داشته باشد .
هم اکنون تک تک این مورد ها را به صورت خلاصه توضیح می دهیم :1 . تناسب و رابطه بک پیوند
منبعی که از آن بک پیوند میگیرید به مقدار خویش یک پیوند اهمیت داراست . درواقع , گوگل زرنگ‌تر شده و دوران بک لینک و پیوند تصاحب کردن از وب‌سایت‌های بی‌ربط و نشستن بدین آرزو که رده بهتری در حاصل کاوش کسب فرمائید به سرآمده است .

تحت عنوان مثال , درصورتی که در موضوع طراحی وب سایت عمل می کنید , لینک و پیوند دارای ارتباط لینکی است که از وب‌سایتی اخذ کرده‌اید که مضمون آن با ساخت وب سایت و زیرساخت‌های آن هم خوانی داراست ( مثلاً مباحث بازاریابی و فروش یا این که بهینه سازی سایت ) و خیر وب‌سایتی که قضیه آن چیزی نظیر باغبانی است .

رابطه پیوند به وسیله نوشته لینک و پیوند , محتوای نوشته اطراف لینک و پیوند و بقیه لینک‌های فرنگی مو جود در آن ورقه انتخاب می گردد .

با به کارگیری از لینک‌های دارای ارتباط , نه‌تنها گوگل را خشنود می کنید , بلکه به دلیل تناسب محتوای دو وب‌سایت لینک و پیوند دهنده و گیرنده پیوند , مشتریان بالقوه خوب تر و مناسب‌تری را هم به دست خواهید آورد .

2 . اعتبار تارنما
با داغ‌تر شدن بازار رقابت , تنها داشتن لینک‌های دارای ربط کفایت نمیکند , بلکه به داشتن بک لینک و پیوند از وب‌سایت‌های مضاعف دارای اعتبار یا این که وب‌سایت‌هایی نیاز دارید که گوگل به خاطر قیمت محتوا و لینک‌هایشان به آنان اعتماد دارااست .

به‌عنوان‌مثال , احتمال دارد سایت‌های خبری مطرح دوچندان به کسب و فعالیت شما ربطی پیدا نکنند , البته در حالتی‌که از آنها بک پیوند بگیرید اعتبار بالایشان میتواند به وب‌سایت شما نیز سرایت نماید .

برای آنالیز بها بک لینک و پیوند هر وب‌سایت میتوانید Domain Authority آن را در وب‌سایت Moz بررسی نمایید . Domain Authority شاخصی است که به وسیله وب‌سایت مطرح Moz ابتکار شده و بسته به تعداد و کیفیت لینک‌های هر وب‌سایت برای آن یک امتیاز ( از 1 تا 100 ) در حیث میگیرد .

3 . لینک‌های فالو و نوفالو
بک لینک‌ها به صورت پیش‌فرض «فالو» می‌باشند , بدین مفهوم که از نظر گوگل ارزشمندند و می توانند بر سکو وب‌سایت اثر بگذارند . از سوی دیگر , لینک‌های «نوفالو» ( nofollow ) را داریم که گوگل برای آنان هیچ ارزشی قائل نیست .

بک‌لینک‌های شبکه‌های اجتماعی , نظرها وبلاگ‌ها و بک‌لینک‌های ویکی‌پدیا همه نوفالو میباشند . به‌علاوه , گوگل صاحبان وب‌سایت‌ها را ملزم میکند تا با اضافه کردن تگ نوفالو ( ” rel= ” nofollow ) به لینک‌های حامی مالی شده یا این که مبلغی , همیاری تجاری خویش را فاش نمایند .

طبیعتاً ازآنجایی‌که تنها لینک‌های فالو بها وب‌سایت مرجع را به وب‌سایت لینک و پیوند شده انتقال میدهند , لذا برای بهبود سئوی وب‌سایت‌های خویش می بایست به‌دنبال به دست آوردن بک‌لینک‌های فالو باشید . درعین‌حال , این که تنها لینک‌های فالو داشته باشید می تواند از لحاظ موتورهای کاوش غیر طبیعی به لحاظ رسد . درواقع , لینک‌های نوفالو نیز می توانند به صورت غیرمستقیم بر درجه شما تأثیر بگذارند .

به‌عنوان‌مثال , یک بک پیوند نوفالو از یک وب‌سایت پرمخاطب می تواند روش خیر برای معرفی وب‌سایتتان باشد . درواقع , بک‌لینک‌های نوفالوی مطلوب میتوانند مبداء ارزشمندی برای ایجاد ترافیک ارجاعی ( Referral Traffic ) باشند .

4 . محل قرارگیری پیوند
لینک‌های Contextual یا این که بافتی لینک‌هایی می‌باشند که در یک مقاله جاسازی می شوند . بها یادگیری سئو با آموزش رایگان SEO این لینک‌ها نسبت به لینک‌های فوتر یا این که نوار جانبی وب‌سایت به‌مراتب بیشتر است , چون خواننده علاقه‌مندی که قصد به کسب داده ها بیشتری داراست میتواند به‌راحتی بر روی آن ها کلیک کرده و از محتوای شبیه به کارگیری نماید . این به‌نوبه خویش سبب کاهش بانس ریت ( bounce rate ) یا این که نرخ پریدن میگردد و از حیث گوگل به معنای تناسب وب‌سایت شما با محتواست .5 . انکرتکست
انکرتکست به عبارتی واژه و کلمه یا این که عبارت قابل کلیکی است که برای لینک و پیوند دادن از یک کاغذ به برگه دیگر مورد به کارگیری قرار گرفته است و قادر است دربردارنده یک کدام از این موردها باشد :

عین کلمه و واژه مهم ;
واژه و کلمه دارای اهمیت به همراه نوشته دیگر ;
اسم وب‌سایت ( نوشته دربردارنده اسم مارک ) ;
نشانی وب‌سایت ;
لغت ها کلی نظیر «اینجا کلیک کنید» .
ازآنجایی‌که لغات حیاتی انکرتکست نشان‌دهنده زمینه ورقه پیوند شده می باشند , لذا این پتانسیل را دارا هستند که تأثیر قابل توجهی بر رتبه‌بندی شما داشته باشند . ولی نکته مهمی که می بایست به آن اعتنا داشته باشید این است که زیاده‌روی و استعمال دائمی از عین واژه و کلمه اصلی برای همگی انکرتکست ها صحیح نیست ; بلکه می بایست کاری نمایید که گوگل هیچ‌وقت با بررسی بک‌لینک‌های شما حس نکند که در ادامه سوءاستفاده می‌باشید .

ولی دقیقاً چقدر زیاده‌روی محسوب می‌شود؟

هر چند هیچ ضابطه استانداردی در‌این ارتباط نیست , البته نمودار تحت که میانگین استعمال از گونه های انکرتکست را نشان می دهد می تواند واحد سنجش خیر و خوبی برای رعایت تعادل در این مورد باشد :

بخش دوم : آماده‌سازی وب‌سایت برای بک لینک و پیوند سازی
برای موفقیت در بک لینک و پیوند سازی می بایست از وب‌سایت خودتان آغاز فرمایید . در‌صورتی‌که وب‌سایت شما نماید باشد , جابجایی در آن سهل و آسان نباشد یا این که مشکل فنی داشته باشد , تجربه مثبتی برای بازدیدکننده رقم نخواهد خورد و با اعتنا به آلرژی گوگل به تجربه یوزرها , مرتبه قابل قبولی را در نتیجه ها کاوش کسب نخواهید کرد . به خاطر داشته باشید که شایسته ترین تاکتیک‌های بک لینک و پیوند سازی نیز نمی‌تواند محتوا و ساختار ضعیف وب‌سایت شمارا پوشش بدهد . با دقت به استراتژی‌های پایین میتوانید شایسته ترین سود را از کمپین بک پیوند سازی خویش اخذ نمایید :
منبع: سئو فاکس seofox.ir

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی