تعداد بازدید 2834
نویسنده پیام
behnoosh آفلاین
ارسال‌ها : 5
عضویت: 13 /7 /1394
فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
این درست است که مدار زمین یک دایره کامل نیست. درنتیجه زمین در بخش هایی از سال نسبت به مواقع دیگر سال به خورشید نزدیک تر است. اما چنان که گفتیم این دلیل گرم تر یا سردتر شدن هوا نیست. چراکه در نیمکره شمالی وقتی زمین در نزدیک ترین فاصله اش از خورشید قرار دارد، زمستان است و در همین منطقه وقتی زمین در دورترین فاصله اش از خورشید قرار دارد تابستان است. بنابراین تغییر فاصله زمین با خورشید در طول سال، تفاوتی در آب و هوا ایجاد نمی کند.

یعنی دلیل دیگری برای به وجود آمدن فصل ها وجود دارد.
این دلیل محور زمین است. محور زمین خطی فرضی است که از وسط زمین می گذرد و از بالا به پایین کشیده شده. زمین حول این محور می چرخد و هر روز هم یک دور کامل به دور آن می چرخد. به همین دلیل است که ما شب و روز داریم و همه بخش های زمین نیز هر روز هم در تاریکی و هم در روشنایی فرو می روند.


اما محور زمین راست و مستقیم نیست و به همین دلیل است که فصل وجود دارد. تصور بر این است که در زمان های خیلی قدیم، زمانی که زمین هنوز جوان بود، شیئی بزرگ به شدت به زمین ضربه زده و محور آن را کج کرده است. بنابراین محور زمین دیگر راست و مستقیم از بالا به پایین کشیده نشده و کمی بیش از یک ذره کج شده.
آن شیء بزرگی که به زمین برخورد کرده تیا (Theia) نامیده می شود. تیا سوراخ بزرگی را نیز در سطح زمین به جا گذاشته. این ضربه سخت، مقدار عظیمی گرد و غبار و نیز سنگی را به داخل مدار پرتاب کرده. بیشتر دانشمندان فکر می کنند که سنگ جدا و پرتاب شده از زمین، ماه ما باشد.


همین طور که زمین به دور خورشید می گردد، درواقع نوک پیکان محور کج شده خود را همیشه در همان جهت دارد. بنابراین در طول سال، بخش های مختلف زمین اشعه مستقیم خورشید را دریافت می کنند. اگر در زمستان به آمریکای جنوبی بروید می توانید شنا کنید نه اسکی. گاهی اوقات این قطب شمال است که به جانب خورشید کج می شود (حدود تیر ماه) و گاهی اوقات این قطب جنوب است که به سوی خورشید می گردد (حدود دی ماه). در ماه تیر در نیمکره شمالی تابستان است، زیرا اشعه خورشید مستقیم تر از هر زمان دیگر سال به زمین می رسد. در دی ماه هم در نیمکره شمالی زمستان است چراکه این موقع زمانی است که قطب جنوب به سوی خورشید کج شده است.
دوشنبه 13 مهر 1394 - 22:43
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
cdpi آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضویت: 21 /8 /1394
پاسخ : 1 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
عکس های خنده دار
موسیقی
هک وای فای برای ویندوز , موبایل و تبلت 100 درصد رایگان و تست شده

بدو تا لینک دانلود فیلتر نشده
http://education-plus.ir/
پنجشنبه 21 آبان 1394 - 15:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ziba آفلاین


ارسال‌ها : 25
عضویت: 1 /11 /1392
پاسخ : 2 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
خوب بود آفرین
امضای ziba


سایت تفریحی سرگرمی نودیا
90ia.com
چهارشنبه 25 آذر 1394 - 09:47
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
mohamadali266 آفلاین


ارسال‌ها : 2
عضویت: 14 /6 /1395
پاسخ : 3 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
عالی ممنون
یکشنبه 14 شهریور 1395 - 22:31
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
vahiddgn آفلاین


ارسال‌ها : 25
عضویت: 17 /5 /1397
پاسخ : 4 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
این روز‌ها با توجه به تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده است شاهد رشد عجیب قیمت‌ها شده‌ایم. این افزایش قیمت‌ها به مرور زمان در تمامی زمینه‌ها وارد شد. بازار آهن و همچنین قیمت آهن در مشهد هم استثنای این ماجرا نبود و دچار تحولاتی شد!
این در حالی بود که در اواسط اردیبهشت‌ماه سال جاری ما شاهد سیل نزولی قیمت آهن بودیم و این امید می‌رفت که صادرات افزایش یابد. اما این روند پایدار نبود و مجددا شاهد افزایش قیمت در بازار آهن شدیم. به این‌صورت که ابتدا قیمت‌ها ثابت اعلام شدند و زیاد طول نکشید که کارخانه‌ها شروع به افزایش قیمت کردند و در نهایت فروش خود را متوقف کردند.
پس توصیه می‌شود که با توجه به وضعیت بازار تا آخرین لحظه قبل از ثبت سفارش آهن در مشهد، قیمت‌ها را بررسی کنید تا بتوانید خریدی موفق و به‌صرفه داشته باشید.
علل افزایش قیمت آهن در مشهد
با توجه به نوسانات زیادی که قیمت آهن در این روزها داشته است نمی‌توان با اطمینان گفت که زمان خرید آهن فرا رسیده یا نه و این امر موجب سردرگمی بسیاری از خریداران آهن شده است. همچنین با‌توجه به افت قیمتی که در اواسط اردیبهشت‌ ماه شاهد بودیم، خریداران کماکان منتظر افت شدیدتری بودند که ناگهان قیمت‌ها افزایش پیدا کرد و شاهد هجوم زیادی از مشتریان به بازار آهن بودیم که این خود یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت آهن است.
در این زمان مشتریان در حال بررسی برای اطمینان پیدا کردن از قیمت آهن هستند و البته این نوسانات در حوزه تیر آهن بسیار شدیدتر از میلگرد است. افزایش قیمت میلگرد تاثیر گرفته از دو علت افزایش قیمت طلا و دلار و دیگری حل مشکل بارگیری می‌باشد.
قیمت آهن در مشهد نیز متفاوت از سایر مناطق نیست و بازار میلگرد و تیر آهن با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. قیمت آهن در مشهد بعد از بستن فروش کارخانه با افزایش قیمت بسیار زیادی همراه بوده است. همچنین کارخانه‌های تولید نبشی، ناودونی و سپری ابتدا ثابت و سپس افزایش قیمت داشتند.
حربه سودجویان بازار آهن برای افزایش قیمت
این اتفاق باری دیگر موجب نگرانی فعالان بازار آهن شد اما به گفته برخی از کارشناسان این یک حربه قدیمی از سمت تولید‌کنندگان و سود‌جویان این بازار است که توانسته‌اند قیمت آهن را بی‌دلیل افزایش دهند. آن‌ها از این طریق فضای موجود در بازار آهن را برای سود بیشتر خود دگرگون می‌کنند. به زبان ساده‌تر، آن‌ها ابتدا با بهانه‌هایی که خودشان باعث آن بوده‌اند دست از فروش محصول می‌کشند. سپس زمانی که کمبود محصول به قدری حس می‌شود که با اعلام قیمت‌های نجومی، خریداران از روی نیاز و اجبار دست به خرید می‌زنند. با گذر زمان این افزایش قیمت برایشان تبدیل به یک امر عادی شده و خیلی زیرکانه قیمت را در همان عدد نجومی ثابت نگه می‌دارند. دلیل این سیاست کاری این است که آن‌ها برای ایجاد افزایش قیمت چاره‌ای جز متشنج کردن جو بازار آهن ندارند.
تصویر: https://www.ahan.co/wp-content/uploads/2019/05/3-1024x530.jpg
تاثیر عوامل بر افزایش قیمت آهن در مشهد
شاید کور سوی امید ما در زمینه آهن این باشد که توانسته‌ایم رکود واردات را تبدیل به صادرات کنیم! آن هم با کیفیت عالی و قابل قبول. با توجه به این نکته باید وضعیت مناسبی برای افراد و مردم کشور فراهم می‌شد اما پیدا شدن مشکلات ناخواسته سبب تقاضای بیشتر مردم برای دریافت آهن شد. یکی از این مشکلات را می‌توان وقوع سیل در بیشتر نقاط کشور اشاره کرد.
گذشته از این موارد ما باز هم معتقدیم که شرایط داخلی کشور خیلی بیشتر از تحریم‌ها بر نوسانات قیمت تاثیر می‌گذارند. با پیدا شدن این مشکلات داخلی، کشور فرصتی برای نمایش توانایی در زمینه ساخت فولاد را پیدا نکرد. این نوسانات قیمت آهن در مشهد نیز شدید بوده است و پیش‌بینی می شود که باز هم ادامه خواهد داشت.
نگاهی سریع به وضعیت بازار
کارخانه‌های میلگرد و تیرآهن بعد از تثبیت قیمت، فروش خود را متوقف کرده و قیمت را افزایش دادند.
کارخانه تولید کننده نبشی، ناودانی و سپری افزایش قیمت داشتند اما انبار آن‌ها قیمت را ثابت نگه داشت.
ورق‌ها نیز افزایش چند درصدی قیمت داشتند.
لیست قیمت آهن در مشهد
قیمت آهن در مشهد به چند بخش تقسیم می‌شود که با توجه به آخرین اخبار به‌دست آمده سعی می‌کنیم نگاهی کلی بر آنها داشته باشیم.
تصویر: https://www.ahan.co/wp-content/uploads/2019/05/4-1-1024x530.jpg
در حوزه تیرآهن‌ها که افزایش قیمت بیشتری نیز داشته‌اند بر اساس سایز (۱۴ الی ۲۰) قیمت بین ۸۲۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و 400 هزار تومان تاکنون تایید شده است.
به‌علاوه در حوزه میلگرد آجدار نیشابور نیز بسته به سایز میلگرد (۸ الی ۲۸) قیمتی بین ۵۱۰۰ تومان تا ۵۴۵۰ تومان را شاهد هستیم که نسبت به تیر آهن تغییرات قیمت کمتری داشته است.
همچنین میلگرد ساده در دو سایز ۸ و ۱۰ قیمت ۵۷۰۰ دارد که تثبیت شده است.
در حوزه ناودانی‌ها طبق آخرین اخبار بسته به سایز‌های آنها (۶ الی ۱۸) قیمت از ۲۳۵ هزار تومان شروع و تا ۱ میلیون تومان ادامه دارد.
پروفیل با ضخامت ۲ میلی‌متر نیز ۷۴۰۰ تومان ارزش دارد.
ورق‌ها نیز بر اساس سایز (۸ الی ۲۰) قیمت ۷۳۰۰ تومان را شاهد هستیم.
نبشی‌ها نیز در تمام سایز‌ها (۳ الی ۱۲) قیمت ثابت ۵۴۰۰ را دارند.
همانطور که بالاتر اشاره کردیم این قیمت‌ها متغیر بوده و ممکن است در طی روزهای آینده شاهد تغییراتی باشیم. اما تا این لحظه آخرین اخبار به دست آمده از قیمت آهن در مشهد بر اساس لیست بالاست.
جمع‌بندی نهایی
پس با توجه به نکات گفته شده ترجیحا در این بازار متشنج دست به خرید و فروش آهن نزنید و یا بعد از کسب کردن اطمینان کافی شروع به انجام خرید و فروش آهن کنید زیرا کارشناسان هنوز هم افزایش یا حتی کاهش قیمت آهن در مشهد را طی چند روز آینده احتمال می‌دهند‌.
به عنوان کلام آخر هم بایستی خاطر نشان کرد که بهتر است به یکدیگر کمک کرده و با جلوگیری از انبار کردن آهن (برای فروش در زمان گرانی) قدمی در رسیدن قیمت آهن به رقم واقعی‌ اش برداریم.
منبع: آهن کو
یکشنبه 12 خرداد 1398 - 12:15
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
vahiddgn آفلاین


ارسال‌ها : 25
عضویت: 17 /5 /1397
پاسخ : 5 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
شاید تا به حال به این مسئله فکر کرده باشید که از محل تحصیل خود ناراضی هستید. محیط نامناسب، عدم کیفیت خوب علمی ، راه دور و یا مواردی دیگر از دلایلی هستند که موجب می‌شوند برخی از دانشجویان به فکر ترک محل تحصیل خود و انتقال به محلی دیگر باشند. درخواست به دانشگاه‌های دیگر و انتقال به آنجا از کارهای متداولی است که سالانه هزاران دانشجو اقدام به آن می‌کنند. در این مقاله که در سایت ساناگیتی مشاهده می‌کنید قصد داریم تا شما را با اخذ پذیرش تحصیلی در مشهد آشنا سازیم.پذیرش تحصیلی چیست؟تصویر: http://www.sanagiti.com/wp-content/uploads/2019/05/1-1.jpg
امروزه با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی و زیاد شدن مشاغل در زمینه‌های مختلف، بسیاری از کشورهای جهان تمایل به دریافت نیروی کار از کشورهای دیگر دارند. این کشورها علاوه بر دانشجوهایی که در دانشگاه‌های همانجا تحصیل می‌کنند، علاقه دارند تا با پذیرش دانشجوهای دیگر از سرتاسر جهان این اختیار را به آن‌ها بدهند تا در آن کشور مشغول به تحصیل شوند.
به همین منظور سالانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان با توجه نارضایتی از شرایط تحصیلی خود، با در نظر گرفتن شرایط متقابل مقصد اقدام به مهاجرت به شهرها و یا کشورهای دیگر می‌کنند تا بتوانند با تحصیل در آنجا هم برای خود و هم برای کشورشان مثمر ثمر باشند. آن‌ها قصد دارند به پیشرفت آنجا کمک کنند. به این کار اخذ پذیرش تحصیلی گفته می‌شود.
در این میان برخی دانشجویان با توجه به بار علمی زیادی که دارند از طرف کشورها و یا شهرهای دیگر دعوت می‌شوند تا در آنجا به ادامه‌ی تحصیل بپردازند یا به عبارت دیگر بورسیه می‌شوند.
ایران همواره از کشورهایی بوده است که در این زمینه فعالیت زیادی داشته است.تعداد بسیاری دانشجو هر ساله از ایران به منظور ادامه تحصیل به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند. همچنین عده زیادی از دانشجویان بقیه کشورها، چه کشورهای اطراف و چه دورتر، برای تحصیل ایران را جای مناسب تری نسبت به کشور خود می‌دانند.از این رو تهران، مشهد، شیراز، تبریز ، اصفهان و بقیه‌ی شهرهای ایران که دارای دانشگاه‌های بزرگ و در سطح بین المللی هستند عاملی برای جذب دانشجویان از شهرها و یا کشورهای دیگر هستند. موسسه ساناگیتی به عنوان یکی از بهترین موسساتاعزام دانشجو همواره تلاش داشته تا خدماتی در خور و شایسته را در این زمینه ارائه کند.پذیرش در دانشگاه‌های ایرانتصویر: http://www.sanagiti.com/wp-content/uploads/2019/05/2.jpg
تهران یکی از شهرهایی است که به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر بین المللی و متعدد از جمله: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تهران و ... همیشه در اخذ پذیرش تحصیلی از دیگر شهرهای ایران پیشتاز بوده است.به همین دلیل مدارک معتبرتری نسبت به بقیه دانشگاه‌های ایران دارد و اکثر کشورهای جهان حداقل یک بار نام دانشگاه صنعتی شریف تهران را شنیده‌اند.
اما بعد از تهران شهرهای بزرگی مثل مشهد هم در این امر فعالیت قابل توجهی دارد. دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه‌های معتبر و بین المللی ایران است که با کسب مدارج علمی بالا توانسته است دانشجویان بسیاری را به دیگر شهرها و کشورهای جهان بفرستد. در مقابل دانشجویانی هستند که برای اخذ پذیرش تحصیلی در مشهد همواره به دنبال راه یافتن به این دانشگاه معتبر هستند.ویزای تحصیلی چیست؟ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی است که کسی که آن را دریافت می‌کند بایستی برای مدتی معین در کشور موردنظر اقامت کند و در یکی از دانشگاه‌ها و یا مراکز علمی آن کشور به ادامه‌ی تحصیل مشغول شود.
اخذ این ویزا برای همه‌ی دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه‌ی تحصیل خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند ضروری می‌باشد.
از جمله موارد لازم برای اخذ ویزای تحصیلی می‌توان به تعیین وقت از سفارت مربوطه، تهیه کردن مدارک برای حساب‌های بانکی، تهیه‌ی مدارک شخصی و هویتی، ارائه مدارک حامی مالی در زمان تحصیل، ارائه مدارک و مستندات موثق برای بازگشت به کشور و پرداخت هزینه‌ی ویزا اشاره کرد.
مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در مشهدتصویر: http://www.sanagiti.com/wp-content/uploads/2019/05/3-1.jpg
قطعاً اخذ پذیرش تحصیلی برای هر قشری از دانشجویان کار راحتی یه حساب نمی‌آید.از آنجایی که این امر از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و به نحوی می‌تواند سازنده سرنوشت دانشجویان باشد، طبیعی است که نمی‌تواند ساده باشد و قطعاً دارای مراحل و مقدماتی است که در زیر آن‌ها را باهم بررسی خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.مرحله اول: انتخاب کشور یا شهر مورد نظراولین قدم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان انتخاب شهر یا کشور مناسب می‌باشد. جایی که دانشجو می‌بایست تمام شرایط آن را در نظر داشته باشد و قطعاً از لحاظ بار علمی باید پیشرفته‌تر از جایی باشد که در آن موقع مشغول به تحصیل است.
آنچه فرد باید قبل از رفتن به مکان مورد نظرش برای ادامه تحصیل بداند شرایط تحصیلی، خطرهای احتمالی هنگام اخذ ویزای تحصیلی ، قوانین و مقررات کشور مقصد ، آب و هوا ، آینده شغلی رشته فرد در کشور مقصد، آداب و فرهنگ کشور مقصد و بسیاری از عوامل دیگری می‌تواند باشد.
تمدن پیشرفته و جامعه متشکل از اقوام مختلف در قاره آمریکای شمالی باعث شده کشورهایی مثل آمریکا و کانادا از بهترین گزینه‌ها برای کسانی قصد اخذ پذیرش تحصیلی دارند به شمار بیابد.مرحله دوم: زبانکسانی که قصد دارند برای اخذ پذیرش تحصیلی در مشهد به کشورهای خارجی مهارجت کنند طبیعتاً باید از شاخصه‌ی زبان فراموش نکنند. کسی که قصد مهاجرت دارد اگر زبان بلد باشد چندین قدم از هم نوعان خود پیش است.
زبان مهمترین عامل برای برقراری ارتباط بین انسان است و کسی که زبان بلد باشد قادر خواهد بود به راحتی با افراد ساکن آن کشور ارتباط برقرار کند و نیاز‌های خود را برطرف سازد. از طرفی این عامل نقش مهمی در پیشرفت در دروس و ادامه‌ی تحصیل فرد ایفا می‌کند. البته کسانی که به زبان تسلط ندارند، به این منظور نیست که نمی‌توانند در خارج از ایران تحصیل کنند بلکه کارشان بسی سخت‌تر از بقیه خواهد بود.
به همین منظور دانشجویان می‌توانند قبل از مهاجرت به خارج کشور با شرکت در آزمون‌ها و کلاس ها، مدارک معتبر و بین المللی زبان مانند تافل و یا آیلتس را کسب کرده و خیال خود را از این امر راحت سازند. افرادی که قصد مهاجرت به خارج کشور را ندارند و می‌خواهد در داخل ایران اخذ پذیرش تحصیلی کنند به این مدارک نیاز چندانی ندارند هرچند که داشتن آن‌ها به شدت دانشجویان را در آینده شغلی و همچنین ادامه‌ی روند تحصیلی کمک خواهد کرد.مرحله سوم: آماده سازی علمیتصویر: http://www.sanagiti.com/wp-content/uploads/2019/05/4.jpg
این مرحله نیز مانند مراحل گذشته بسیار حائز اهمیت است. دانشجویانی که از بقیه باهوش ترند در این مرحله تلاش می‌کنند تا قبل از مهاجرت به شهر یا کشور دیگر برای اخذ پذیرش، ملزومات آنجا را فراهم سازند تا کارشان را برای ادامه‌ی مسیر پر پیچ و خم خود راحت‌تر کنند.
منظور از ملزومات چیست؟ از نظر کشور‌های جهان اولی، دانشجویان هر رشته بر اساس مقتضیات علمی و کاربردی رشته‌ی تحصیلی خود، برای ادامه‌ی تحصیل و یا حتی آغاز رشته‌ی خود در آنجا باید از دانش و سطح علمی مشخصی در علوم پایه و مربوط به رشته خود برخوردار باشند.
به همین منظور دانشجویان می‌کوشند تا تمام مدارک و شاخصه‌هایی که دانشگاه و مکان مقصد آن‌ها نیاز دارد را کاملاً جمع آوری کرده و درصورت نیاز به کسب مدارک علمی بالاتر، آن‌ها را تهیه و در گنجینه‌ی ذهن خود داشته باشند.مرحله چهارم: انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظردر این مرحله دانشجو باید با توجه به علایق و سلایق خود و با در نظر گرفتن تمامی جنبه‌های علمی، فرهنگی و ... رشته‌ی خود برای ادامه تحصیل را انتخاب کند و سپس با توجه به آن رشته و دانشگاه‌هایی که آن را ارائه می‌دهند، دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نماید.
امروزه اکثر کشورها و شهرها، رشته‌های مختلف و متنوعی را ارائه می‌دهند تا بتوانند طیف بیشتری از دانشجویان را به خود جذب کنند و دست آن‌ها را برای انتخاب دانشگاه باز بگذارند.مرحله پنجم: تکمیل فرم پذیرش تحصیلییکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای اخذ پذیرش تحصیلی در مشهد تکمیل فرم پذیرش است. ارائه اطلاعات دقیق و کامل از خود ، انتخاب رشته تحصیلی مناسب و مربوط به رشته پیشین و همچنین نحوه ارسال فرم از نکات مهم در این مرحله است.مرحله ششم : ارسال کامل مدارک مورد نیازتصویر: http://www.sanagiti.com/wp-content/uploads/2019/05/5.jpg
تمام مدارکی که در مراحل بالا به آن‌ها اشاره شد باید بصورت دقیق و کامل و بدون کوچکترین کمبودی برای دانشگاه مورد نظر ارسال گردد. لازم به ذکر است که ارسال مدارک از طرف شما و دریافت آن از طرف دانشگاه اصلاً به منزله پذیرش شما در اخذ ویزای تحصیلی نیست و این امر فقط جهت ارزیابی اولیه‌ی دانشجو صورت می‌گیرد.مرحله نهایی: دریافت پذیرشدر این مرحله که آخرین قدم برای اخذ پذیرش تحصیلی است دانشجو باید پس از تایید مدارکش از طرف دانشگاه مربوطه و مقصد، ویزای تحصیلی خود را اخذ و آماده‌ی سفر خود شود و راهش را برای ادامه‌ی مسیرش بپیماید.
پس دانستیم که با انجام مراحل بالا و داشتن اراده ای قوی برای ادامه‌ی تحصیل می‌توان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در داخل و یا خارج از کشور نمود و با پیمودن ادامه‌ی راه خود تا پایان دوران تحصیل، بتوانیم فردی مفید برای مملکت خود باشیم.
منبع: ساناگیتی
دوشنبه 13 خرداد 1398 - 12:25
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
mohito512 آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضویت: 16 /6 /1398
پاسخ : 6 RE فصل ها چگونه به وجود می آیند؟
خیلی ممنون
شنبه 16 شهریور 1398 - 01:07
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :